073-7944445

חד וחלק: הטיפול שיעלים לכם את הקמטים מהפנים

חשיפה מרובה לשמש, עישון, הפגנה מוגברת של רגשות או פשוט תהליכים טבעיים - לקמטים באזור העליון של הפנים יש הרבה סיבות. טיפול פשוט ומהיר בהזרקת בוטוקס/דיספורט יעלים אותם ויאפשר לכם לחזור להיות צעירים ורעננים בתוך דקות

החלקת קמטים באמצעות הזרקות בוטוקס ® / דיספורט ®

ממה נגרמים קמטים?
מהו בוטוקס/דיספורט ולמה הוא משמש?
משך הטיפול והשפעתו
מדוע דווקא אצל ד"ר רז?

ממה נגרמים קמטים?

עם השנים הופך עור הפנים לדל יותר והקמטים מתחילים להצטבר. זה עשוי לתפוס אתכם בגיל מבוגר או צעיר יותר, אבל תופעת התקמטות העור מגיעה, בסופו של דבר, לכל אחד מאיתנו.

עור האדם מורכב משלוש שכבות – היפודרמיס (השכבה התת עורית), דרמיס (השכבה האמצעית)  ואפידרמיס (השכבה העליונה). האפידרמיס היא מעטפת העור החיצונית, שתפקידה לשמש כמין "חומת הגנה" בין הגוף לעולם. לאורך השנים הופכים תאי האפידרמיס לדקים יותר, וכמות החלבונים הסיביים קולגן ואלסטין מידלדלת. הירידה באלסטיות של הגוף ובייצור הזעה גורמת לעור הפנים להתקמט וגם להתייבש. גם גורמים כמו חשיפה מרובה לשמש או עישון, מזרזים את התהליך ואף מחמירים אותו.

אבל קמטים אינם רק תולדה של גיל או עישון, אלא גם תוצר של פעילות מוגברת באזור הפנים. לאורך השנים אנו עושים פעולות ומביעים הבעות שאיננו מייחסים להן חשיבות, אך הן "שוחקות" את האזור. מצחוק מואץ ועד דאגה או מחשבה עמוקה, לכל פעולה יש בטווח הארוך חשיבות. כך יוצא שלקמטים אין "גיל" – אצל כל אחד הם יכולים להופיע בגיל אחר, אפילו בשנות ה-20 המוקדמות.

מהו בוטוקס/דיספורט ולמה הוא משמש?

בוטוקס/דיספורט היא שיטה פופולארית לטשטוש,החלקה והעלמת קמטים. הזרקות של בוטוקס/דיספורט תורמות למראה צעיר, מתוח וממוצק יותר.

הזרקות הבוטוקס/דיספורט מאפשרת את החלשתם של שרירים בחלק העליון של הפנים. הזרקות אלו מתאימות לטיפול בקמטי הבעה, כלומר קמטים הנוצרים עקב פעילות מוגברת של שרירים קטנים על גבי הפנים, שלרוב מופעלים בעקבות הבעות הפנים שלנו. כך, טיפול בבוטוקס/דיספורט מבוצע לרוב לשם טיפול בקמטים במצח, הקמט שבין הגבות או הקמטים שבצדי העין.

יש להבהיר כי בוטוקס/דיספורט הוא למעשה אותו חומר במינונים מעט אחרים. בוטוליניום, ממנו לקוח השם בוטוקס, הוא רעלן שמשתק קמטים פעילים. דיספורט הוא השם המסחרי שניתן לתרופה המיוצרת בצרפת ומשמשת תחליף בטוח לבוטוקס. הם עובדים בשיטות זהות, על ידי הזרקה.

משך הטיפול והשפעתו

הטיפול בבוטוקס/דיספורט פשוט. הוא מבוצע על ידי הזרקות לחלק העליון של הפנים, לעתים אחרי אלחוש של המקום. הטיפול אורך בין 15 ל-30 דקות, ומיד אחריו יכולים המטופלים ללכת לביתם באין מפריע ולהמשיך בסדר יומם. תופעות הלוואי קלות עד לא קיימות, כשבדרך כלל יבואו לידי ביטוי באדמומיות קלה למשך מספר שעות באזור המוזרק. השפעת ההזרקות חולפת כעבור מספר חודשים (משתנה מאדם לאדם), וכדי לחדש את העלמת הקמטים יש להגיע לביקור נוסף.

הזרקות הבוטוקס מתאימות לטיפול בקמטים שלרוב מופעלים בעקבות הבעות הפנים שלנו. טיפול פשוט ומהיר בהזרקת בוטוקס/דיספורט יטשטש אותם ויאפשר לכם לחזור להיות צעירים ורעננים בתוך דקות.

מדוע דווקא אצל ד"ר רז?

כמו בכל הליך רפואי, בין אם מסובך או פשוט, יש חשיבות גבוהה למידת המקצועיות של הרופא המטפל. ביצוע הזרקות בוטוקס/דיספורט דורש, כמובן, ידע מקצועי וניסיון. בעת ביצוע טיפול קוסמטי באזור רגיש כמו הפנים, רצוי מאוד לבחור ברופא מקצועי ומנוסה שמבצע את הטיפולים בצורה הטובה ביותר האפשרית ותוך מינימום סיכון.

ד"ר רז, בוגר לימודי רפואה אסתטית מטעם המכללה הישראלית לרפואה אסתטית, הוא רופא מומחה בעל ניסיון של 15 שנה בתחום הרפואה. ד"ר רז מתעדכן באופן שוטף בחידושי הרפואה בתחומי האסתטיקה, ואף לוקח חלק באופן קבוע בכנסים ובהשתלמויות ברחבי העולם בתחום. ד"ר רז הינו חבר האקדמיה האמריקאית לרפואה אסתטית (AAAM) וחבר האיגוד האירופאי לאסתטיקה (ESCAD).

ד"ר רז סיים בהצלחה סדנת הזרקות לרקמות ולמפרקים מטעם  MSD,בוגר סדנת כירורגיה זעירה ובוגר בוגר קורס דיקור עמוק ויבש מטעם החברה הישראלית לרפואת שריר-שלד.ז

ד"ר רז מחזיק בידע מקצועי נרחב ומתמקצע בהענקת טיפולים אסתטיים באמצעות החומרים המתקדמים והאיכותיים ביותר הקיימים, תוך שהוא מעניק טיפול אישי, מסור ואכפתי ומלווה את המטופל לאורך כל התהליך.

שאלות ותשובות

תהליך ההזדקנות של העור מערב את שלוש שכבות העור ובעיקר את השכבה החיצונית: האפידרמיס. לאורך השנים הופכים תאי האפידרמיס לדקים יותר והעור הופך דק, שברירי ודהוי. העור מתכסה קמטים, כתמי גיל, כתמי שמש, כתמי פיגמנטציה, צלקות מפצעים שהגלידו ועוד. כל אלה פוגמים במראה עור הפנים שמתקמט, מתייבש וגם צונח. הלחיים מאבדות נפח והעור סובל מקמטוטים. תהליכים אלה בולטים בעיקר בעור הפנים והצוואר, הן בשל היותו דק והן בשל העובדה שהוא חשוף ונראה לעיני כל. במקרים שכאלה, טיפולים אסתטיים משיבים לעור את החיות ואת הנפח ובעצם מחיים אותו מחדש.

ראשית, גנטיקה; שנית, הרגלי חיים – שינויי משקל תכופים, עישון וחשיפה לשמש מאיצים ומחמירים את תהליכי ההזדקנות; ושלישית, טיפוח עור הפנים. אין הכוונה רק למריחת קרמים על בסיס יומיומי אלא לטיפולי פנים של ממש. כיום יש מגוון טיפולים שמשפרים את מראה עור הפנים, כגון הזרקות בוטוקס, הזרקות חומצה היאלורונית, הזרקות סקין בוסטר ועוד. כל אלה יעילים מאד לטשטוש סימני ההזדקנות ותורמים גם להאטת תהליך ההזדקנות. אם מתחילים בטיפולים אלה בגיל צעיר, עוד לפני שהופיעו סימני הזדקנות משמעותיים, יעילותם של הטיפולים מתגברת באופן משמעותי.

אין "גיל התחלה" לטיפולים אסתטיים. יעילותם של הטיפולים מתגברת דווקא בקרב נשים וגברים בעשור השלישי לחיים. לא כדאי לחכות להזדקנות, מוטב להאט אותה מראש, כשהיא עוד בחיתוליה; כך ממצים את הפוטנציאל הגלום בטיפולים אלה. מעבר לכך, ישנם טיפולים שעיקרם הוא הזרקות של חומרי מילוי שאינם תלויי גיל. לדוגמה, עיבוי ומילוי השפתיים, החלקת קמטים עדינים בצדי העיניים וקמטים באזור המצח (טיפול פופולרי מאוד בגילאי השלושים), פיסול אף ופיסול סנטר המתבצעים אפילו בגילאי העשרה ועוד. ברגע שמרגישים שעור הפנים, הגבות, הצוואר, השפתיים או כל איבר אחר זקוק לרענון, ניתן להגיע למרפאה ולערוך טיפול אסתטי.

הטיפול בוודאי מתאים גם לגברים. מספר הגברים שעוברים טיפולים להצערת עור הפנים הולך וגדל בהתמדה. גברים מודעים היום הרבה יותר מבעבר לנושא האסתטיקה ומעוניינים בשיפור המראה של עור הפנים ומבצעים בין היתר טיפולי החלקת קמטים במצח, בין הגבות ובצידי העיניים, עיצוב ומילוי שפתיים, פיסול אף ועוד.

בהחלט. מאחר שטיפולים ממלאים צרכים שונים (למשל, בוטוקס מנטרל קמטים בעוד חומצה היאלורונית ממלאת נפחים), כך ששילוב בין שתי שיטות שונות יכול לתרום לאפקט מקסימלי בהצערת העור.

לטיפולים אסתטיים יש יכולת להצעיר את עור הפנים וחלקים אחרים בגוף לפרקי זמן מסוימים, ובהחלט מתאים לגברים ולנשים שנמצאים בתחילת תהליך הרפיון ו/ או מבקשים לשפר את מראה העור ולעצב חלקים מסוימים בפנים. אולם הם אינם מהווים תחליף לניתוח. הם כן יכולים להעניק תוצאות יפות ולעכב את תהליך ההזדקנות של עור הפנים, ובכך לאפשר להמתין כמה שנים לפני שנדרשים להחלטה האם לבצע ניתוח, לאלה המפחדים מניתוח או רוצים לדחות אותו.