073-7944445

מתיחת פנים ללא ניתוח? היום זה כבר אפשרי

עם השנים עור הפנים עובר תהליך של הזדקנות וסימני הגיל מתחילים להופיע. כשהעור הופך רפוי ונפול, מתקבל מראה מבוגר יותר ופחות אסתטי ונדרשת מתיחה והרמה של העור, להשבת מראה צעיר, מתוח ורענן יותר. אם בעבר ניתן היה לעשות זאת רק בהליך כירורגי בהרדמה מלאה, טיפול החוטים הנספגים נעשה בזמן קצר עם תוצאות יפות, ללא כאבים וללא זמן אשפוז

מתיחה, הרמה ומיצוק הפנים ללא ניתוח - באמצעות חוטים נספגים

מתיחה והרמת פנים – על מה ולמה?
איך זה מתבצע?
לכמה זמן נשמר הטיפול?
האם הטיפול יכול להחליף טיפול ניתוחי למתיחת פנים?
מדוע דווקא אצל ד"ר רז?

מתיחה והרמת פנים – על מה ולמה?

החל מהעשור הרביעי לחייהם, עשויים נשים וגברים לגלות שעור פניהם החל בתהליך נפילה. עד לשנים האחרונות, האפשרות היחידה הייתה מתיחת פנים, ניתוח כירורגי בהרדמה מלאה הדורש אשפוז ותקופת התאוששות. במקרים שבהם הנפילה עדיין אינה בשלבים מתקדמים, יש כעת פיתרון אחר – טיפול בחוטים נספגים, המסייע למתיחה והרמת הפנים ומניב תוצאות יפות.

איך זה מתבצע?

טיפול מתיחת הפנים בעזרת חוטים נספגים מתבצע על ידי החדרת חוטים אל האזור המטופל. החוטים הללו, הנקראים גם "חוטים נמסים" או "חוטי הפלא", מותחים את העור כלפי מעלה ומגרים את העור לייצר קולגן. אפקט המתיחה וייצור הקולגן מביא לחיזוק העור ולהעלמת קמטים.

במהלך הטיפול מושך הרופא המטפל את החוטים הנספגים באמצעות ווים/קונוסים, על מנת שאלו ייתפסו על הרקמה וישיגו את התוצאה הרצויה. החוטים נמסים ומהדקים את העור הרפוי. הם מותחים את העור כלפי מעלה ומגרים אותו לייצר קולגן ואלסטין, שני החלבונים השכיחים ביותר בגוף האדם. ככל שאנו מזדקנים הגוף מצמצם את ייצור הקולגן והאלסטין, מה שגורם לקמטים ולהזדקנות העור. התעוררות מערכת הייצור של החלבונים מאפשרת לעור להתחדש, להתרענן ולהתמלא.

הטיפול נעשה ללא כאבים. תחילה מתבצע אלחוש מקומי, ולאחר מכן מוזרקים החוטים לאזור שאותו אנו רוצים למתוח. יש צורך במפגש אחד בלבד בן 15-30 דקות, שלאחריו משתחררים המטופלים לביתם. ברוב המקרים הם חוזרים לשגרה מידית.

לכמה זמן נשמר הטיפול?

בניגוד לטיפולי הצערת פנים אחרים, בהם מורגשות התוצאות מיד לאחר סיום ההזרקות, בטיפול בחוטים נספגים מגיעות התוצאות המיטביות רק לאחר מספר שבועות. עם זאת, תהליך ההמסה האיטי של החוטים פועל לשני הכיוונים – הוא מושלם כעבור כחצי שנה, אך המתיחה נשמרת לפרק זמן ארוך יותר, לעתים אפילו יותר משנה.

יתרונו הגדול של הטיפול הוא בכך שמדובר בטיפול מהיר, לא כואב, שאינו כרוך בהרדמה כללית, אשפוז או תקופת החלמה ממושכת ותוצאותיו יעילות מאוד. יתרון נוסף בולט של הטיפול טמון ביכולת להזריק חוטים גם לאיזור הצוואר, איזור שנוטה להזדקן במהירות וסימני ההזדקנות בו בולטים מאוד.

האם הטיפול יכול להחליף טיפול ניתוחי למתיחת פנים?

הטיפול בחוטים נמסים לא ישיג את אותן התוצאות של ניתוח מתיחת פנים, במיוחד אם מדובר בשלב מתקדם של נפילת עור הפנים. עם זאת, הטיפול בחוטים נמסים בהחלט מתאים לגברים ולנשים שנמצאים בתחילת תהליך הרפיון. מאחר שהטיפול אפקטיבי לפרק זמן ארוך, הוא מעכב את תהליך ההזדקנות של עור הפנים ומאפשר להמתין כמה שנים לפני שנדרשים להחלטה האם לבצע ניתוח למתיחת פנים, שהופך בשלב מסוים לאמצעי היעיל ביותר לשיפור מראה העור.

מדוע דווקא אצל ד"ר רז?

המיומנות הנדרשת לשם ביצוע הליך זה היא גבוהה ביותר, ודורשת ניסיון, דיוק ועדינות.

ד"ר רז הוא רופא מומחה, בעל ידע מקצועי נרחב בתחום טיפולי האסתטיקה. הוא בוגר לימודים מטעם המכללה הישראלית לרפואה אסתטית, בוגר סדנת כירורגיה זעירה, בוגר סדנת הזרקות לרקמות ולמפרקים ועוד. ד"ר רז חבר באיגודים בינלאומיים מובילים ברפואה אסתטית (AAAM, ESCAD)  ומקפיד להתעדכן בשיטות הטיפול המתקדמות ביותר בעולם. ד"ר רז מבצע טיפולי מתיחה, הרמה ומיצוק הפנים במקצועיות ובדיוק מרבי, ותוך שימוש בחוטים נספגים איכותיים מהדור המתקדם והחדשני ביותר הקיים בעולם הרפואה. 

 

שאלות ותשובות

הטיפול בוודאי מתאים גם לגברים. מספר הגברים שעוברים טיפולים להצערת עור הפנים הולך וגדל בהתמדה. גברים מודעים היום הרבה יותר מבעבר לנושא האסתטיקה ומעוניינים בשיפור המראה של עור הפנים ומבצעים בין היתר טיפולי החלקת קמטים במצח, בין הגבות ובצידי העיניים, עיצוב ומילוי שפתיים, פיסול אף ועוד.

בהחלט. מאחר שטיפולים ממלאים צרכים שונים (למשל, חוטים נספגים מבצעים הרמה של הפנים ובוטוקס מנטרל קמטים), כך ששילוב בין שתי שיטות שונות יכול לתרום לאפקט מקסימלי בהצערת העור.

הטיפול אינו כרוך באשפוז ולא דורש החלמה ארוכה. ניתן לשלבו בשגרת היום יום. לרוב הטיפול גם אינו כואב. אך מטופלים רגישים המתקשים להתמודד עם כאב ההזרקה יכולים להיות רגועים – לא נחוצה הרדמה כללית, אלא מספיק אלחוש של האזור המטופל בהרדמה מקומית או במריחת קרם אלחוש.

אם הטיפול מבוצע על ידי רופא מוסמך ומנוסה, המשתמש בחומרים איכותיים שאושרו על ידי משרד הבריאות, הסיכונים בטיפולים אלה נמוך מאוד.