073-7944445

עיצוב ופיסול פָּנים: טיפול בחומצה היאלורונית ימצק את עור הפנים שלכם

השם אולי קצת מרתיע, אבל חומצה היאלורונית נמצאת למעשה ברקמות של כולנו. בשל כך, כשעור הפנים מתרפה, הזרקה של חומצה היאלורונית מפסלת וממצקת את עור הפנים, ומעניקה לו מראה צעיר, רענן ולא פחות חשוב מכך - טבעי

פיסול הפנים והשפתיים באמצעות הזרקות חומצה היאלורונית

מהי חומצה היאלורונית ומה האפקט שהיא מעניקה לעור הפנים?
האם יש גיל מסוים לטיפול בחומצה היאלורונית?
איך מתבצע הטיפול?
לכמה זמן נשארות התוצאות?
מדוע דווקא אצל ד"ר רז?

מהי חומצה היאלורונית ומה האפקט שהיא מעניקה לעור הפנים?

חומצה היאלורונית היא חומר טבעי דמוי ג'ל המצוי ברקמות של הגוף ומסייעת לשמור על הרעננות והברק של העור. במהלך ההתבגרות מידלדלת כמות החלבונים הסיביים קולגן ואלסטין, ובשל כך העור מתייבש ומתקמט.

הזרקה של חומצה היאלורונית לפנים מעודדת ייצור מחודש של קולגן ואלסטין, ובשל כך מסייעת למלא ולמצק את עור הפנים ולשמור על תנועת השרירים. מאחר שהחומצה סופחת מים, היא גם שומרת על לחות הרקמות ומאפשרת את רעננותן. בשל היותה מרכיב שאינו זר לגוף, קליטתה של החומצה ההיאלורונית פשוטה ובטוחה. החומצה ההיאלורונית מחזירה נפח לאזורים שונים בפנים, בדרך כלל עבור החלק התחתון כמו אזור האף, השפתיים והלחיים, ומעניקה להם רעננות, זוהר וברק. שימוש בחומצה היאלורונית נחשב לאחד הבטוחים ביותר בתחום האסתטיקה, במיוחד לאור היותו מופק מחומרים שכבר קיימים בגוף.

 

 

האם יש גיל מסוים לטיפול בחומצה היאלורונית?

לא. ראשית, קמטים וחוסר נפח במקומות מסוימים בפנים יכולים להיות גם מנת חלקם של צעירים בשנות ה-20 לחייהם, לא רק של מבוגרים. החומצה ההיאלורונית מסייעת לרוב האנשים לטשטש את רוב סימני ההזדקנות, אך יעילותם מתגברת דווקא בקרב נשים וגברים בעשור השלישי לחיים. לא כדאי לחכות להזדקנות, מוטב להאט אותה מראש, כשהיא עוד בחיתוליה; כך ממצים את הפוטנציאל הגלום בטיפול.

שנית, לעתים מתעורר צורך בתיקונים אסתטיים, לנשים וגם לגברים, שאינם תלויי גיל. חומרי המילוי מוזרקים מתחת לעור, כך שניתן להשתמש בהם ממש כמו שמשתמשים בחימר – כחומר גלם לעיצוב, עיבוי, הרמה, השטחה וכדומה. לדוגמה, עיבוי ומילוי השפתיים, פעולה המתאימה לאלה המעוניינים לשפר את מראה השפתיים, לעבותן ולהעניק להן מראה אטרקטיבי יותר. החלקת קמטים עדינים בצדי העיניים וקמטים באזור המצח היא טיפול פופולרי מאוד בגילאי השלושים. טיפולים כגון פיסול אף ופיסול סנטר מתבצעים אפילו בגילאי העשרה.

 

לא רק למבוגרים. עיצוב שפתיים בחומצה היאלורונית

איך מתבצע הטיפול?

הטיפול פשוט ונעשה על ידי הזרקות לאזור המיועד במשך 15-30 דקות. לעיתים יש צורך באלחוש מקומי על ידי קרם אלחוש או זריקת הרדמה מקומית, בהתאם לרגישות המטופל. התוצאות נראות באופן האופטימלי כעבור מספר ימים. ההחלמה היא מידית, כשתופעת הלוואי היחידה עשויה להיות אדמומיות קלה באזור.

לכמה זמן נשארות התוצאות?

משך זמן התוצאות תלוי ברגישות לחומר, שמשתנה מאדם לאדם. בעוד אצל מטופל אחד יחזיק החומר מעמד במשך תשעה חודשים, אצל אחר הוא עשוי להחזיק שישה חודשים, גם אם לשניהם הוזרקה כמות חומר זהה. מומלץ לחזור על הפעולה כשהאפקט הרצוי נעלם.

מדוע דווקא אצל ד"ר רז?

כמו בכל הליך רפואי, בין אם מסובך או פשוט, יש חשיבות גבוהה למידת המקצועיות של הרופא המטפל. בעת ביצוע טיפול קוסמטי באזור רגיש כמו הפנים, רצוי מאוד לבחור ברופא מקצועי ומנוסה שמבצע את הטיפולים בצורה הטובה ביותר האפשרית ותוך מינימום סיכון.

ד"ר רז, בוגר לימודי רפואה אסתטית מטעם המכללה הישראלית לרפואה אסתטית, הוא רופא מומחה בעל ניסיון של 15 שנה בתחום הרפואה. ד"ר רז מתעדכן באופן שוטף בחידושי הרפואה בתחומי האסתטיקה, ואף לוקח חלק באופן קבוע בכנסים ובהשתלמויות ברחבי העולם בתחום. ד"ר רז הינו חבר האקדמיה האמריקאית לרפואה אסתטית (AAAM) ןחבר האיגוד האירופאי לאסתטיקה( (ESCAD). הוא סיים בהצלחה סדנת הזרקות לרקמות ולמפרקים מטעם  MSD, בוגר סדנת כירורגיה זעירה ובוגר בוגר קורס דיקור עמוק ויבש מטעם החברה הישראלית לרפואת שריר-שלד.

ד"ר רז מחזיק בידע מקצועי נרחב ומתמקצע בהענקת טיפולים אסתטיים באמצעות החומרים המתקדמים והאיכותיים ביותר הקיימים, תוך שהוא מעניק טיפול אישי, מסור ואכפתי ומלווה את המטופל לאורך כל התהליך.

שאלות ותשובות

הטיפול אינו כרוך באשפוז ולא דורש החלמה ארוכה. ניתן לשלבו בשגרת היום יום. לרוב הטיפול גם אינו כואב. אך מטופלים רגישים המתקשים להתמודד עם כאב ההזרקה יכולים להיות רגועים – לא נחוצה הרדמה כללית, אלא מספיק אלחוש של האזור המטופל בהרדמה מקומית או במריחת קרם אלחוש.

בהחלט. מאחר שטיפולים ממלאים צרכים שונים (למשל, בוטוקס מנטרל קמטים בעוד חומצה היאלורונית ממלאת נפחים), כך ששילוב בין שתי שיטות שונות יכול לתרום לאפקט מקסימלי בהצערת העור.

הטיפול בוודאי מתאים גם לגברים. מספר הגברים שעוברים טיפולים להצערת עור הפנים הולך וגדל בהתמדה. גברים מודעים היום הרבה יותר מבעבר לנושא האסתטיקה ומעוניינים בשיפור המראה של עור הפנים ומבצעים בין היתר טיפולי החלקת קמטים במצח, בין הגבות ובצידי העיניים, עיצוב ומילוי שפתיים, פיסול אף ועוד.

אם הטיפול מבוצע על ידי רופא מוסמך ומנוסה, המשתמש בחומרים איכותיים שאושרו על ידי משרד הבריאות, הסיכונים בטיפול נמוכים מאוד.