וויגובי

וויגובי - Wegovy

וויגובי היא זריקה הכוללת את אותו חומר פעיל שנמצא באוזמפיק אך במינון מעל פי שניים, והיא משמשת לטיפול בהורדה במשקל במטופלים אשר סובלים מהשמנת יתר. מחקרים הוכיחו כי וויגובי הניתנת במסגרת תוכנית טיפול מקיפה, מסייעת בשמירה על המשקל החדש לאורך שנים לאחר הטיפול.

זבאונד / Zepbound

זפבאונד משמשת להורדה במשקל וניתנת כחלק מתוכנית טיפול מותאמת אישית, המשלבת גם התאמה תזונתית ופעילות גופנית במידת הצורך. התרופה ניתנת החל מגיל 18 לבעלי BMI 30 ומעלה, או BMI 27 ומעלה עם גורם סיכון.

ריבלסוס

ריבלסוס היא תרופה המשמשת לטיפול בסכרת, הניתנת בצורה פומית, ופועלת במנגנון של חיקוי פעילות הורמון GLP-1 אשר תורם לוויסות רמות הסוכר בדם. באישור מיוחד ריבלסוס יכולה להינתן לצורך ירידה במשקל, והיא מסייעת להפחתת משקל על ידי האטת קצב התרוקנות הקיבה לאחר ארוחות והגברה משמעותית של תחושת השובע.

קסניקל

קסניקל / אורליסטט משמשת להורדה במשקל וניתנת כחלק מתוכנית טיפול מותאמת אישית, המשלבת גם התאמה תזונתית ופעילות גופנית במידת הצורך.
יתרונה הגדול של קסניקל הוא בהתאמה לילדים, כיוון שהיא ניתנת החל מגיל 12 לבעלי BMI 30 ומעלה, או BMI 28 ומעלה עם גורם סיכון נוסף הקשור בהשמנת יתר.

קגרילינטייד

קגרילינטייד היא תרופה שנמצאת במחקרים קליניים כמסייעת להורדה במשקל, והיא צפויה להינתן כחלק מתוכנית טיפול מותאמת אישית, הכוללת פיקוח רפואי ושינוי תזונתי לטובת הפחתת משקל לאורך זמן.

אוזמפיק

אוזמפיק היא זריקה המשמשת לטיפול בסוכרת וניתנת תחת אישור מיוחד גם עבור הורדה במשקל. אוזמפיק מכילה חומר פעיל בשם סמוגלטייד, והיא פועלת במנגנון של דיכוי התיאבון והגברת תחושת השובע לאחר ארוחות ומחקרים הוכיחו כי היא יכולה לסייע בהפחתת 20% ממשקל הגוף בתוך כשנה.

מונג'רו / טירזפטייד

מונג'רו / טירזפטייד היא תרופה חדשנית לסכרת, הממתינה לאישור משרד הבריאות האמריקאי לצורך טיפול להורדה במשקל. מונג'רו פועלת במנגנון משולב ומתקדם, היא מאטה את קצב התרוקנות הקיבה, מגבירה את תחושת השובע לאחר ארוחות ומסייעת בויסות רמות הסוכר בדם.

לומיירה

לומירה מכילה את אותו חומר פעיל הנמצא בתרופה רזין, אך במינון שונה ומנגנון שחרור שונה. לומיירה פועלת כממריץ של מערכת העצבים ובנוסף מעלה את רמות הורמון לפטין, אשר מדכא תיאבון ומגביר שובע. לומיירה אינה רשומה בישראל וניתנת תחת אישור מיוחד במסגרת טיפול מקיף להפחתה במשקל, הכולל פיקוח רפואי ושינוי תזונתי.

מסימבה / קונטרייב

מסימבה / קונטרייב היא כמוסה הרשומה בארה"ב להורדה במשקל ופועלת במנגנון משולב של הפחתת תיאבון והעלאה של שריפת קלוריות, ובנוסף ויסות של "מערכת התגמול" במוח. ע"י כך התרופה מסייעת לשלוט בתשוקה ובחשקים למזונות כגון סוכרים ושומנים. מסימבה אינה רשומה בישראל וניתנת תחת אישור מיוחד.

קסימיה

קסימיה משמשת בארה"ב להורדה במשקל באמצעות הפחתת תיאבון ושליטה בחשקים לצריכת סוכרים ופחמימות. מחקרים הוכיחו כי אנשים אשר נטלו קסימיה הפחיתו ממשקלם לפחות 5% כבר לאחר 8 שבועות, והשיגו שינויים משמעותיים במדדים מטבוליים, כגון רמות הסוכר והשומנים בדם. קסימיה אינה רשומה בישראל וניתנת תחת אישור מיוחד להורדה במשקל.

רזין

רזין היא כמוסה המשמשת להורדה במשקל באמצעות דיכוי התיאבון והגברה של תחושת השובע לאחר ארוחות. רזין ניתנת במסגרת תוכנית טיפול אישית, המשלבת גם התאמה תזונתית ופעילות גופנית, החל מגיל 16 לבעלי BMI 30 ומעלה ובכך יכולה רזין להתאים גם לטיפול בבני נוער הסובלים מהשמנת יתר.

סאקסנדה

סקסנדה / סאקסנדה משמשת להורדה במשקל וניתנת כחלק מתוכנית טיפול מותאמת אישית, הכוללת פיקוח רפואי ושינוי תזונתי. סאקסנדה פועלת במנגנוני הפחתת תיאבון והעלאת תחושת השובע לאחר ארוחות, ויתרונה הגדול בכך שהיא מתאימה גם לילדים מעל גיל 12, בעלי BMI 30 ומעלה, או BMI 27 ומעלה עם גורם סיכון נוסף הקשור בהשמנת יתר.