רזין

רזין – תרופה לטיפול במשקל עודף

רזין היא כמוסה המשמשת להורדה במשקל באמצעות דיכוי התיאבון והגברה של תחושת השובע לאחר ארוחות. רזין ניתנת במסגרת תוכנית טיפול אישית, המשלבת גם התאמה תזונתית ופעילות גופנית, החל מגיל 16 לבעלי BMI 30 ומעלה ובכך יכולה רזין להתאים גם לטיפול בבני נוער הסובלים מהשמנת יתר.

קריטריונים לקבלת התרופה
  • גיל 16 עד 65 שנים
  • ערך BMI (חישוב מסת הגוף) של 30 ומעלה, המוגדר כמצב של השמנת יתר חמורה
לבדיקת התאמה לטיפול תרופתי (מחשבון BMI)
שם התרופה
רזין (Razin®)
צורת מתן התרופה
רזין מבוססת על כמוסות שלוקחים אותן על קיבה ריקה, פעם ביום בלבד: או לפני ארוחת הבוקר או שעה-שעתיים לאחר ארוחת הבוקר
החומר הפעיל בתרופה
החומר הפעיל הוא פנתרמין (Phentermine). זהו גם אחד מהחומרים הפעילים בתרופה להרזיה קסימיה (Qsymia®).
החברה המייצרת את התרופה
כצט תעשיות כימיות בע"מ
מדיניות ייצור תרופה
התרופה מיוצרת בישראל
מתי התרופה אושרה לשימוש
התרופה אושרה לשימוש בארה"ב בשנת 2014 ובישראל היא מאושרת לשימוש משנת 2016
האם צריך מרשם
כן, נטילת התרופה מצריכה מרשם רפואי
למה מיועדת התרופה
רזין היא תרופה הניתנת לשם ירידה במשקל
כיצד משתמשים בתרופה
Razin ניתנת כחלק מתוכנית טיפול מותאמת אישית, שכוללת בנוסף לטיפול התרופתי גם שינוי תזונתי ופעילות גופנית על פי הצורך. השימוש ברזין מיועד ל- 3 חודשים בלבד. לאחר סיום תקופת הטיפול ברזין ניתן יהיה להמשיך את הטיפול עם תרופה לירידה במשקל המיועדת לטווח הארוך, כפי שיחליט הרופא המטפל.
לא מדובר רק בכוח רצון. מדובר במדע!
מחקרים מוכיחים:
0
קילו בשבוע ירדו נוטלי Razin אשר שילבו גם שינוי תזונתי
% 0
ממשקל הגוף הורידו המטופלים שנטלו Razin במשך 12 שבועות
0
ק"ג הורידו המטופלים שנטלו Razin במשך 28 שבועות

איך Razin משפיעה על הגוף?

החומר הפעיל ברזין, פרמנטין, פועל כמו אמפטמינים על מערכת העצבים הסימפתטית: הוא ממריץ עצבי שגורם לשחרור של המוליך העצבי נוראדרנלין במוח, ובאופן זה הוא גורם לעלייה ברמת ההורמון לפטין. הלפטין גורם גם לדיכוי של התיאבון וגם להגברה של תחושת השובע לאחר הארוחות. 

נגן וידאו

אילו מחקרים בדקו את רזין?

במחקרים אקראיים, כפולי סמיות ומבוקרי פלסבו קצרי טווח [1], נמצא כי Razin תרמה להפחתת משקל של יותר מ- 0.5 ק"ג בשבוע, בשילוב עם דיאטה לירידה במשקל. במחקרים נוספים רזין הדגימה יעילות בהפחתת משקל ממוצעת שעמדה על 5% ממשקל גופם של המשתתפים, וכשהיא נלקחה לתקופה של מעל ל- 12 שבועות היא תרמה להפחתת משקל עד 10% ממשקל הגוף [2]. גם ניתוח של תוצאותיהם של 6 מחקרים קליניים מצא כי כשהמשתתפים לקחו רזין למשך 13 שבועות (במינון ממוצע) הם הורידו בממוצע 6.3 ק"ג ממשקלם. זאת לעומת קבוצת הפלסבו שמשתתפיה ירדו בממוצע 2.8 ק"ג עם דיאטה בלבד [3]. בדומה לכך, גם במחקר שארך 28 שבועות המשתתפים שנטלו Razin הפחיתו 6 ק"ג ממשקלם, בהשוואה ל- 1.5 ק"ג שירדו המשתתפים בקבוצת הפלסבו, על בסיס דיאטה בלבד [4]. 

הגישה הרב תחומית לטיפול בהשמנה

השיטה היעילה ביותר לירידה במשקל באמצעות תרופות היא טיפול מותאם אישית, בליווי ומעקב של צוות מומחים רב מקצועי.

מחקרים [4,5] קליניים שונים שנעשו בשנים האחרונות הוכיחו כי הטיפול האפקטיבי ביותר לירידה במשקל הינו שילוב בין התאמה אישית של תרופות מתאימות במינון משתנה, לרבות שילובי תרופות, לבין ליווי רפואי ומעקב תזונתי של תזונאי קליני במסגרת טיפולית קבועה. תהליך כזה מעלה משמעותית את היענות המטופלים לטיפול ומסייע בשמירה על תוצאות הירידה במשקל לטווח ארוך.

המרכז לטיפול בהשמנה מציע תכנית היקפית רב-תחומית לירידה במשקל במשולב עם טיפול תרופתי. תכנית זו כוללת:

טיפול משולב

לחצו לקריאה
כדי להעלות את האפקטיביות של הטיפול ולהשיג תוצאות מקסימליות במינימום זמן, ד"ר רז עשוי לשלב את התרופה יחד עם תרופות הרזייה נוספות שפועלות במנגנוני פעולה אחרים, ולבצע שינויים במינוני התרופות בהתאם לצרכי הטיפול. המרכז לטיפול בהשמנה מציע תרופות חדשניות ייחודיות שנמצאות בקידמת המדע בתחום הירידה במשקל ואנחנו מתמחים בתפירת פרוטוקול טיפולי שמסתייע בשילובי תרופות לטובת השגת תוצאות מהירות באופן בטיחותי.