073-7944445

טיפול בהשמנה

לאורך השנים עודף משקל נחשב לתופעה התנהגותית, אבל לאחרונה הסכימו מרבית איגודי הרופאים שמדובר במחלה. עם טיפול תרופתי נכון מרופא שהוריד ממשקלו יותר מ-45 ק"ג בזכות התרופות הללו, תוכלו גם אתם לפתוח דף חדש

במחלה מטפלים באמצעות טיפול תרופתי

מבעיית התנהגות למגיפה
האם אני מתאים לטיפול תרופתי?
מה כולל הטיפול?
חשיבות המעקב הרפואי והתזונתי
מדוע דווקא אצל ד"ר רז?
בדקו את ה BMI שלכם: האם אתם מתאימים לטיפול תרופתי?

מבעיית התנהגות למגיפה

עד לשנות ה-90 נחשבה השמנה לעניין התנהגותי לחלוטין. אתם סובלים מעודף משקל? הבעיה היא בכם, בחוסר השליטה שלכם, בחשקים הרגעיים למזונות שונים הגורמים לכם לרצון הכפייתי ללכת למקרר ב-2 לפנות בוקר. למעשה, אפילו בימינו רבים סבורים שאם אתה סובל מעודף משקל, כל שעליך לעשות הוא פשוט "לסגור את הפה". קל, לא?

לא כל כך. לפני כעשרים שנה החלו רופאים בכירים בארצות הברית לשנות את הגישה. בעוד בעולם המערבי ממשיכים לעלות במשקל, המומחים הבינו שלא מדובר פה בעניין טריוויאלי. השמנה היא בעיה שנובעת מלא מעט סיבות, החל מגנטיקה, דרך תיעוש-יתר של המזון ועד לאורח החיים המודרני, שהרגיל אותנו לשעות רבות יותר של עבודה סטטית במשרד, וכתוצאה מכך גם לחוסר בפעילות גופנית. זו אחת הסיבות שמרבית הדיאטות לא עוזרות. על פי מחקרים, בין 65 ל-95 אחוז מאלה שיורדים במשקל חוזרים אליו. הבעיה לא פסחה גם על ישראל. כ-18% מהישראלים סובלים מהשמנת יתר ובמחקר שערך משרד הבריאות ב-2013 התברר שכל נער שלישי בגיל העשרה סובל מעודף משקל.

בעוד שאנחנו נלחמים בעודף המשקל בשיטות רבות, החל מדיאטות קפדניות ועד לניתוחים בריאטרים במקרה הצורך, ב-2013 הושגה פריצת דרך רשמית בנושא, כשאיגוד הרופאים האמריקאי קבע בוועידה שנערכה בשיקגו שהשמנה היא מחלה שיש לטפל בה בדרכים רפואיות. גם העובדה שעודף משקל הוא הגורם למגוון רחב של מחלות קשות ושמוות כתוצאה מעודף משקל הפך לסיבה מספר 2 אחרי עישון טבק, סייעה להבנה שבמגיפה רחבת-ההיקף הזאת יש לטפל.

האם אני מתאים לטיפול תרופתי?

כדי לדעת אם אתם בכלל צריכים טיפול תרופתי לירידה במשקל, יש להבין כיצד בודקים השמנה ולבדוק האם אתם מתאימים לתוכנית המשלבת תרופות לירידה במשקל. קנה המידה האובייקטיבי ביותר הוא מדד מסת הגוף (BMI). דרך טבלה פשוטה המשקללת את היחס בין גובה למשקל, ניתן לבדוק מהו ה-BMI שלכם. BMI בין 18 ל-24.9 נחשב למשקל גוף תקין, בין 25 ל-29.9 נחשב לעודף משקל ו-BMI של 30 ומעלה מעיד כבר על השמנת יתר. כמובן שככל שה-BMI עולה, כך גדלה הסכנה לבריאותכם ויותר מכך, כשהגוף מתרגל למשקלכם, הוא גם מאלץ אתכם לצרוך יותר סוכרים ופחמימות, כך שהקושי לרדת בדרכים קונבנציונליות רק יגדל.

הטיפול התרופתי מיועד לגילאי 18+ , בעלי BMI (יחס גובה משקל) 27+ עם מינימום גורם סיכון אחד (יתר לחץ דם, שומנים בדם, טרום סכרת או סכרת) או 30+ ללא גורמי סיכון.

תרופות המרשם, המאושרות על ידי ה-FDA ומשרד הבריאות, מסייעות לירידה במשקל בזכות עבודתן על מרכז השובע של המוח ודיכוי תחושת הרעב. יתרונן הגדול אינו טמון רק ביכולתן לסייע לרדת במשקל, אלא בשמירה עליו לאורך זמן. הטיפול התרופתי מסייע בירידה מבוקרת והדרגתית, תוך הרגלת הגוף בהמשך למינונים נמוכים יותר של התרופה. שיטת טיפול זו עוזרת לשמירה על המשקל גם לאחר ההרזיה ולמניעת השמנה נגדית.

מה כולל הטיפול?

תהליך הטיפול אצל ד"ר רז הוא תהליך אישי, החל מהגדרת הצורך הרפואי, התאמת הטיפול האישי הנכון וליווי המטופל עד לירידה הרצויה במשקל בצורה מבוקרת ונכונה.  תחילה מגיעים המטופלים לד"ר רז לפגישת ייעוץ ולבדיקת הצורך בטיפול תרופתי. לאחר קבלת התמונה הרפואית המלאה של המטופל – הסטוריה רפואית, תרופות קבועות, מחלות רקע ועוד- ואם נמצאת התאמה לטיפול תרופתי, מותאמת להם תוכנית הטיפול הנכונה והאפקטיבית ביותר עבורם המשלבת תרופות להורדה במשקל וליווי תזונתי, רב מקצועי.

במרפאה מוצעות תוכניות טיפול במסגרתן זוכים המטופלים לפגישות ייעוץ ומעקב עם ד"ר רז ועם צוות דיאטנים קליניים של המרפאה, הממקדים את הטיפול בצורכי המטופל ומסייעים בהקניית הרגלי תזונה חדשים משלימים לטיפול התרופתי, לצורך שימור הירידה במשקל לאורך זמן. המרפאה זמינה למענה טלפוני 24/7, למתן פתרונות מהירים לכל שאלה או בעיה העולה במהלך הטיפול.

 

תוכנית טיפול אינטגרטיבית המתייחסת למטופל באופן אישי. אצל ד"ר רז

חשיבות המעקב הרפואי והתזונתי

בניגוד לתוכניות הרזיה אחרות, שחלקן הגדול אינן מפוקחות ואינן מלוות בייעוץ ומעקב רפואי, המטופל בקליניקה של ד"ר רז מקבל תוכנית טיפול אינטגרטיבית, תומכת ועוטפת, המשלבת מכלול של כלים ואפשרויות ומתייחסת למטופל באופן אישי. המעקב הרפואי והתזונתי חיוני לצורך עזרה בהסתגלות לתרופה והתאמתה לאורח החיים של המטופל, בין היתר שינויי מינונים, טיפול בתופעות לוואי אם קיימות ואף החלפת טיפול תרופתי בהתאם לצורך.

חשוב להבין, טיפול בהשמנה אינו תהליך של "זבנג וגמרנו". ד"ר רז מעודד תהליך מבוקר ומאוזן של ירידה במשקל, תוך שמירה על הרצף הטיפולי באמצעות ליווי ומעקב החיוניים להצלחה בתהליך ולשימור התוצאות לאורך זמן.

מדוע דווקא אצל ד"ר רז?

ד"ר רז הוא רופא מומחה ברפואת המשפחה. במהלך 15 שנות נסיונו צבר ניסיון וידע רב בתחומי מומחיותו. הכרותו עם מחקרים רבים בנושא, השתתפותו הקבועה בכנסים והשתלמויות בתחום וחברותו באיגודים מקצועיים לטיפול בהשמנה, בין היתר ב"חברה הישראלית לחקר וטיפול בהשמנת יתר", מבטיחה כי ד"ר רז מעודכן בכל שיטות הטיפול המתקדמות ביותר בעולם בתחום המשקל העודף.

"כמי שעבר את התהליך בעצמו, אני יכול לחוש אמפתיה והזדהות אמיתית למצבם, וכך לתת מענה ופתרונות אפקטיביים". אומר ד"ר רז. "ההכרות האישית שלי עם המטופל חיונית ביותר להצלחת התהליך".

סיבה נוספת, חשובה לא פחות, היא התהליך האישי שעבר ד"ר רז כדי לרזות. אומרים שאין חכם כבעל ניסיון. ד"ר רז סבל בעבר בעצמו במשך שנים רבות מעודף משקל. ה-BMI שלו עמד על 33, השיטות האחרות שניסה לאורך השנים לא הועילו והוא עבר לטיפול התרופתי. דרך טיפול זה השיל ד"ר רז למעלה מ-40 ק"ג ממשקלו, והוא ממשיך לשמור על משקלו  בזכות הטיפול.

 

השיל למעלה מ-35 ק"ג ממשקלו וממשיך לשמור עליו. ד"ר רז לפני ואחרי

 

"ניסיוני האישי בנושא מקנה לי את הידע והיכולת לתת מענה מקצועי רחב למטופלים", אומר ד"ר רז. "כמי שעבר את התהליך בעצמו, אני יכול לחוש אמפתיה והזדהות אמיתית למצבם, וכך לתת מענה ופתרונות אפקטיביים. בנוסף, ההכרות האישית שלי עם המטופל, עם הרקע שלו, אופיו, תמונת המצב הרפואית שלו, והההרגלים התזונתיים שלו – חיוניים ביותר להצלחת התהליך. המטופל יודע שיש מי שמקשיב לו, מכיל אותו ומלווה אותו. הדרך למרתון מתחילה בצעד הראשון – "צעד שקשה לאנשים רבים לעשות, ואנחנו שם כדי לעזור להם לעשות אותו".

בדקו את ה BMI שלכם: האם אתם מתאימים לטיפול תרופתי?

המחשבון שלנו יבדוק עבורכם אם הינכם עומדים בקריטריונים לטיפול תרופתי בהשמנה

מחשבון Body Mass Index - BMI הוא כלי עזר למדידת עודף או תת משקל. הערכת המשקל מתבצעת על ידי מדידת מסת הגוף - היחס בין משקל לגובה. במצב האידיאלי, משקל גוף בריא נמדד בערכי BMI של 18.5-24.9. ערכי BMI גבוהים או נמוכים מידי, עלולים לגרום להתפתחות בעיות בריאותיות.

על פי ההתוויות לטיפול תרופתי בהשמנה, ישנו טווח BMI המיועד לטיפול התרופתי.
על מנת לחשב את ה BMI שלכם, אנא הכניסו הנתונים הבאים:

* הערה: מחשבון זה אינו מיועד לילדים, נשים בהריון או מניקות.

יש למלא את כל השדות על מנת להמשיך

ה BMI שלך הוא

אתה נמצאאת נמצאת ב:

המשמעות היא שמשקל גופך עלול להגדיל את הסיכוי לסבול מבעיות בריאות כגון: מחלות לב, סוכרת, יתר לחץ דם, סוגים מסוימים של סרטן ועוד.

המשמעות היא שמשקל גופך בריא ומקטין משמעותית את הסיכוי לסבול מבעיות בריאות כגון: מחלות לב, סוכרת, יתר לחץ דם, סוגים מסוימים של סרטן ועוד.

המשמעות היא שהתפריט התזונתי שלך אינו תואם את הדרישות התזונתיות של הגוף שלך מצב של תת משקל מסוכן בדיוק כמו מצב של עודף משקל, מגביר את הסיכוי לנזק ללב, לעצמות ולרקמות אחרות בגופך.

אתה עומדאת עומדת בקריטריונים לטיפול תרופתי

מבחינת מדד BMI והתוויות נוספות לטיפול תרופתי בהשמנה.
אנא השאראנא השאירי פרטים וניצור עמך קשר בהקדם.

או חייגו עכשיו 073-7944445

אינך עומדאינך עומדת בקריטריונים לטיפול תרופתי

על פי ההתוויות לטיפול תרופתי בהשמנה, הטיפול מיועד לגילאי 18+ ובעלי BMI 27+ עם מינימום גורם סיכון אחד (יתר לחץ דם, שומנים בדם, טרום סכרת או סכרת) או 30+ ללא גורמי סיכון. אם אחד מהפרטים שהזנת הינו שגוי, אנא לחץלחצי על הכפתור מטה על מנת לחשב מחדש.

שאלות ותשובות

הטיפול מיועד לגילאי 18+ , בעלי BMI (יחס גובה משקל) 27+ עם מינימום גורם סיכון אחד (יתר לחץ דם, שומנים בדם, טרום סכרת או סכרת) או 30+ ללא גורמי סיכון.

בהחלט. תרופות המרשם נבדקו לאורך השנים בקפידה, עברו את אישור ה-FDA והן מאושרות גם על ידי משרד הבריאות הישראלי.

כמו בכל תרופה, תופעות הלוואי הן אינדיביאוליות לכל מטופל. יש מטופלים שלא יחושו כלל בתופעות לוואי, בעוד מטופלים אחרים יחושו בתופעות לוואי קלות בהתחלה, אל חשש. תופעות אלה נעלמות עם הסתגלות הגוף לתרופה.

מרבית המטופלים בתרופות נגד השמנה הורידו כ-10 אחוזים ממשקלם בשבועות הראשונים של הטיפול. לכל אחד קצב הרזיה משלו. מהירות ההפחתה במשקל משתנה מאדם לאדם, ותלויה בין היתר גם בחילוף החומרים, בשינוי הרגלי תזונה ובאימוץ אורח חיים בריא.

משך הטיפול התרופתי משתנה ממטופל למטופל ועשוי לנוע בין מספר חודשים עד לשנה שלמה. לאחר ייעוץ עם הרופא, יכול המטופל לבנות תוכנית מותאמת אישית בת מספר משתנה של חודשים. ניתן להפסיק את השימוש בתרופה ולחדשו בעת הצורך ועל פי המלצות הרופא.