דיאטה מהירה

האם יש דבר כזה דיאטה מהירה, יעילה ובטוחה? המושג "דיאטה מהירה" מקפל בתוכו סיכון מובנה. רוב הדיאטות המהירות כוללות תפריט רעב בעייתי, לעתים עד כדי צום, מתוך מחשבה שניתן להשיל את הקילוגרמים אם פשוט נאכל מינימום קלוריות.אבל יש מספר בעיות בשיטה הזו, שכוללת דיאטות כרוב וחסה למיניהן.

  • ראשית – מדובר בתפריט בעייתי ולא בריא לאורך זמן, נטול הערכים התזונתיים ואבות המזון שצריכים להיכלל בכל תזונה מסודרת ובריאה.
  • שנית – לא ניתן להתמיד לאורך זמן בדיאטה כזו, כי בסופו של דבר מנגנון הרעב והתחושה הלא נעימה יכריעו.
  • שלישית – מה שיורד מהר עולה מהר. חייבים להבין כי איזון משקל הוא לא קרב אלא מערכה שלמה, וגם אם ניתן להוריד כמה ק"ג באמצעות דיאטה מהירה, הם יחזרו מחדש ואפילו יותר. אז מהי בכל זאת הדרך להשיל משקל בפרק זמן קצר יחסית? טיפול תרופתי בהשמנה.

דיאטה מהירה – לא מה שחשבתם

אז בתור התחלה נשנה את המונח "דיאטה מהירה" למונח "לרדת במשקל בזמן קצר", ואת זה כבר ניתן לעשות באמצעות תרופות להורדה במשקל. בשנים האחרונות עבר הטיפול בעודף משקל מהפכה של ממש, וכיום ניתן לעבור טיפול בהשמנת יתר באמצעות תהליך מבוקר שכולל תרופות הרזיה בפיקוח רפואי, תוך שינוי בתזונה ובאורח החיים.

התרופות פועלות במנגנונים שונים שעיקרם דיכוי התיאבון, האטת התרוקנות הקיבה והעלאת תחושת השובע לאחר ארוחות. בדרך זו ניתן לגבש תפריט מצומצם, אבל בריא, מבלי להתייסר עם מלחמה מול פיתויים וחשקים. יתרה מכך, ישנן תרופות אשר פועלות ישירות על מנגנון החשקים שלנו ומפחיתות את התשוקה למתוקים ופחמימות.

בדרך זו ניתן להגיע להפחתה מואצת במשקל, באופן מבוקר ויעיל, וכך המטרה "דיאטה מהירה" מתכנסת לתהליך נכון יותר.

דיאטה מהירה

ירידה במשקל בזמן קצר – איך זה מתבצע?

אחרי שהבנו את ההגדרות, אפשר להבין איך זה עובד. אנשים עם השמנת יתר יכולים לפנות למרפאה לטיפול בהשמנה, ולקבל טיפול בהתאמת אישית, שנקבע בהתאם לצרכים האישיים והגופניים שלהם. במרכז הרפואי ד"ר רז מתחיל התהליך באבחון רפואי על מנת לאתר אתגרים ומחלות רקע, ולהתאים את הטיפול הנכון.

מכיוון שישנן מספר תרופות להרזיה אשר פועלות במנגנונים שונים, מתמחה המרכז בביצוע שילובי תרופות אשר ממקסמים את יעילות הטיפול ומאפשרים הפחתה בתופעות הלוואי. ההתאמה התרופתית מתבצעת באופן דינאמי בהתאם להתקדמות הטיפול, כאשר המרכז זמין 24/7 להיענות לכל בעיה או שאלה.

הטיפול כולו מפוקח ע"י ד"ר רז, רופא המתמחה בטיפול בהשמנה, ומלווה ע"י דיאטנית קלינית שמבצעת התאמות בתפריט של המטופלים. במקביל מקביל המטופלים כלים לשינויים התנהגותיים, שיאפשרו להם לשמר את המשקל החדש לאורך זמן. כי כפי שהסכמנו – המטרה איננה דיאטה מהירה, שפעמים רבות מסתיימת בעליה מחודשת במשקל, אלא הורדה במשקל לטווח ארוך.

דיאטה מהירה – כדאי לעמוד בפיתוי

הרצון של אנשים עם עודף משקל למצוא דיאטה מהירה ולרדת בהקדם במשקל הוא ברור ומובן. לאחר שנים של מאבק במשקל עודף הם מגלים עכשיו שישנו טיפול תרופתי אשר יכול לספק תוצאות ומהר. אבל חשוב להבין כי טיפול תרופתי בהשמנה צריך להינתן כחלק מתוכנית טיפול מקיפה בפיקוח רפואי ותזונתי.

אמנם מחקרים כבר הוכיחו כי בסיוע תרופות להרזיה ניתן להפחית קילוגרמים רבים בתוך כמה שבועות, אבל חשוב לדעת כיצד לעשות זאת, ובעיקר להקפיד על מסגרת טיפול תומכת. למעשה, סקר של משרד הבריאות גילה כי מחצית מהאנשים שנטלו תרופות הרזיה, הפסיקו את הטיפול בתוך 3 חודשים.

סביר להניח שלו הקפידו על טיפול מסודר במרפאה להשמנה, הנשירה מהטיפול הייתה נמנעת. כי בשביל זה אנחנו כאן – עם מענה סביב השעון לביצוע התאמות תרופתיות, ניטור תופעות לוואי, ליווי תזונתי ותמיכה רגשית, לטובת ירידה מבוקרת ומהירה במשקל, לאורך זמן.

לרדת במשקל – איך מתחילים

השלב הראשון בתהליך נכון של הרזיה הינו פניה למרפאה שמתמחה בטיפול בהשמנה. במרכז הרפואי ד"ר רז מחכה לכם צוות מיומן המטפל באלפי מטופלים מרוצים, ובקיא בכל החידושים בתחום הטיפול התרופתי בהשמנה. לאחר פגישת אבחון תוכלו לקבל תוכנית טיפול מותאמת אישית, אשר תוביל אתכם בבטחה בתהליך הרזיה יעיל ומבוקר בתוך פרק זמן קצר.

בדרך זו ניתן גם לחסוך ניתוחים בריאטריים והחלמה כואבת, ולהגיע לאותן תוצאות. את הטיפול שלכם מלווים באופן אישי ד"ר רז, רופא מומחה, וצוות של דיאטנים קליניים אשר מסייעים בהתאמה תזונתית וביצוע שינוי בהרגלי החיים, שיאפשרו לכם לשמור על המשקל לטווח ארוך.

שאלות ותשובות

מהי הדרך הטובה ביותר לרדת במשקל?

מחקרים הוכיחו כי טיפול תרופתי בהשמנה הניתן במסגרת תוכנית מקיפה הכוללת ליווי רפואי ותזונתי, הוא השיטה הטובה ביותר לירידה במשקל לאורך זמן.

למי מתאים טיפול תרופתי בהשמנה?

טיפול תרופתי בהשמנה מותאם באופן אישי ע"פ קריטריונים רפואיים, כאשר חלק מן התרופות ניתנות באישור מיוחד לאנשים עם BMI מעל 30 או BMI מעל 27 עם גורם סיכון נוסף הקשור בהשמנת יתר.

שאלות ותשובות - דיאטה מהירה

כדי לרדת במשקל מומלץ לפנות למרכז רפואי המתמחה בטיפול בעודף משקל באמצעות התאמת פרוטוקול טיפול אישי בתרופות להרזיה, הניתנות בליווי רפואי ובמקביל לשינוי תזונתי מבוקר.
תרופות להורדה במשקל פועלות באמצעות דיכוי התיאבון והגברת תחושת השובע, ובכך הן מובילות לירידה משמעותית במשקל. תכנית טיפול מקיפה באמצעות צוות רב תחומי מבטיחה מתן כלים שיאפשרו לשמור על המשקל החדש לאורך זמן.
השארת תגובה