אתם שומעים את המונח הזה בכל מקום – איך השכנה רזתה כ"כ? כיצד הצליח נהג המונית להשיל 20 ק"ג? התשובה היא – טיפול מקיף המשלב כדורי הרזיה. ואכן כדורי הרזיה, לצד זריקות הרזיה, הן הפלא החדשני שכל העולם חיכה לו – טיפול בהשמנת יתר אשר מצליח להוביל לתהליך הרזיה מהיר, מבוקר ויעיל ללא צורך בניתוח בריאטרי.

מטופלים אשר נטלו כדורי הרזיה במסגרת תוכנית טיפול מקיפה הכוללת ליווי רפואי ותזונתי, הצליחו לרדת עשרות ק"ג במשקל ללא ניתוח, ומצליחים לשמור על המשקל לאורך זמן. כתוצאה מכך מחלות הלוואי מתאזנות, הסיכון לסוכרת פוחת דרמטית, כאבי הפרקים חולפים ושלא לדבר על הדימוי העצמי… אז איך זה קורה?

כדורי הרזיה עושים את ההבדל

מי שסובל מהשמנת יתר מכיר את המאבק המתיש בעודף המשקל. מדיאטות סיזיפיות של צום לסירוגין ועד מחשבות על ניתוח בריאטרי – המשקל רק מטפס ועולה ואיתו מפלס החרדה. הסיכונים הכרוכים בהשמנת יתר ידועים וברורים, ויש המשווים אותם לסיכון של עישון סיגריות. כיום ידוע כי מספר שנות החיים הבריאות של אנשים שמנים קטן ב-10 שנים לפחות, בהשוואה לאנשים במשקל תקין.

אבל מטרה לחוד וביצוע לחוד. לא קל לרדת עשרות ק"ג במשקל, והסיבה היא שהשמנה היא מחלה. לא מדובר בהעדר כוח רצון או "פינוק", אלא מכלול של גורמים גנטיים, רפואיים, סביבתיים ונפשיים אשר תורמים לעלייה במשקל ומקשים על תהליך ההרזיה.

כל השנים הללו חיפשה הרפואה את הכלי שיוכל לעקוף את הקשיים ולסייע לאנשים לרדת במשקל בלי הרבה מאמץ, והנה זה קרה. בזכות כדורי הרזיה אנשים אשר לא הצליחו להתרחק מן המקרר, מסוגלים כעת לאמץ תפריט מאוזן ובריא לטובת הרזיה מהירה. בנוסף לרשותם עומד מגוון של זריקות הרזיה כגון סאקסנדה הידועה והמוצלחת, ותפירת הטיפול המתאים ביותר מתבצעת עם הרופא המטפל.

איך כדורי הרזיה עובדים? 

כדורי הרזיה פועלים במספר מנגנונים שעיקרם דיכוי התיאבון והעלאת תחושת השובע לאחר ארוחות. מרביתם משפיעים על מספר הורמונים בגוף אשר אחראים על ויסות התיאבון, ובכך הם מצליחים להפחית את כמות המזון הנצרכת מדי יום ובנוסף – מפחיתים את החשקים למזונות מרובי קלוריות כמו פחמימות וסוכרים, ומאפשרים שמירה על תזונה בריאה יותר. מרבית התרופות נלקחות פעם ביום בצורה נסבלת וקלה, ומשפיעות בצורה יעילה ביותר לאורך זמן.

יתרה מכך, יש תרופה בשם רזין אשר מיועדת גם למתבגרים החל מגיל 16, ומצליחה לסייע גם לבני נוער אשר סובלים מאד ממצבים של השמנת יתר ועודף משקל גבוה. בשנים האחרונות נרשמה עליה דרמטית בממדי ההשמנה בקרב נערים ונערות, אשר סובלים הן מסיכון בריאותי והן מבעיות חברתיות בשל כך, ולכן תרופה אשר יכולה לסייע להם לרדת במשקל ללא ניתוח היא הצלת חיים של ממש.

כדורי הרזיה – מה עם תופעות הלוואי?

השאלה אשר מטרידה אנשים רבים קשורה בתופעות הלוואי של תרופות להרזיה. וכאן נכנס מושג קריטי אשר יכול לעשות את ההבדל בין תהליך מוצלח לכישלון נוסף – טיפול רב תחומי. תרופות הרזיה חייבות להינתן במסגרת תוכנית טיפול מקיפה הכוללת פיקוח רפואי וליווי תזונתי, על מנת להגיע לתוצאות המיוחלות בביטחה ועם מינימום תופעות לוואי.

מטופלים אשר מחליטים לוותר על המסגרת התומכת ומספקים בקבלת מרשם מהרופא המטפל, או גרוע מכך – רוכשים את התרופה בשוק שחור, מתחילים את התהליך ברגל שמאל. למעשה, סקר שערך משרד הבריאות גילה כי מחצית מהמטופלים אשר נטלו תרופות להרזיה, הפסיקו את הטיפול לאחר 3 חודשים – מרביתם בשל העדר תמיכה רפואית מספקת. וכך הופך התהליך למתסכל, חסר תועלת ולעתים מסוכן.

במרכז הרפואי לטיפול בהשמנה ד"ר רז מנוסים בהתאמת תוכנית טיפול אישית לכל מטופל ומטופלת, תוך ליווי רצוף בזמינות 24/7 לניטור תופעות לוואי. ד"ר רז הגואל מתמחה בביצוע שילוב תרופות מסוגים שונים, אשר מפחית משמעותית את תופעות הלוואי ומגדיל את סיכויי ההצלחה.

כך למשל ניתן לשלב כדורי הרזיה עם זריקת ההרזיה הידועה אוזמפיק, ולמקסם את תוצאות הטיפול בזמן קצר. שילובי התרופות מאפשרים לנהל את התהליך במנגנוני פעולה תרופתיים שונים, אשר יכולים להפוך את הטיפול מוצלח בהרבה. מטופלי המרכז מדווחים על ירידה משמעותית במשקל, ללא ניתוח. אנשים אשר כבר עמדו לקבוע תור לקיצור קיבה, מצליחים לוותר על האופציה הכירורגית המסוכנת ולהגיע למשקל תקין ללא ניתוח.