תוכנית הרזיה

מחפשים תוכנית הרזיה יעילה ומהירה? עכשיו זה אפשרי.

אנשים שסובלים ממצב של השמנת יתר מכירים בוודאי את המאבק המתסכל במשקל שהולך ומטפס. מדיאטות עונתיות ועד תוספי תזונה להרזיה שמבטיחים נפלאות, בסוף זה מסתיים בישיבה מול רופא המשפחה שמזהיר אתכם שאם לא תרדו במשקל אתם מסכנים את בריאותכם.

כיום ידוע כי השמנת יתר הינה גורם המוות החמישי בשכיחותו בעולם, כאשר השמנת יתר חולנית מסוכנת לבריאות כמו עישון.

ההחלטה לרדת במשקל מהר יכולה להציל את איכות חייכם, אבל איך עושים את זה? טיפול בהשמנת יתר יכול להתבצע באמצעות תוכנית הרזיה מסודרת שכוללת טיפול תרופתי בהשמנה. זוהי הדרך הנכונה והבטוחה להגיע למשקל מאוזן ולשמור עליו לאורך זמן.

גורמים של השמנת יתר

כדי להבין כיצד לתכנן תוכנית הרזיה נכונה, חשוב להבין מהם הגורמים להשמנת יתר:

 • גנטיקה – הנטייה להשמנה היא בראש ובראשונה גנטית. לאנשים אשר במשפחתם יש קרובים הסובלים מהשמנת יתר – יש סיכון גבוה יותר לסבול מכך גם. עם זאת חשוב להבין כי גם נטייה גנטית להשמנה איננה גזירת גורל, ובזכות טיפול תרופתי מודרני ניתן "לעקוף אותה" ולהיפטר מעודף המשקל.
 • אורח חיים – לסביבה יש תרומה גדולה בהתגברות מגפת עודף המשקל בארץ ובעולם. אורח החיים המודרני שמנגיש אוכל מעובד ותעשייתי ומעודד צריכת פחמימות וסוכרים, הוא גורם מוביל להשמנה, לצד אורח חיים יושבני, עבודות משרד מול מחשב ומיעוט פעילות גופנית. ידוע כיום כי מרבית הילדים בישראל אינם מקפידים על פעילות גופנית במידה המומלצת ובכך מתחילים לצבור משקל עודף כבר בילדות. נתון המסביר את שיעורי ההשמנה בקרב ילדים ובני נוער.
 • מצבים רפואיים – ישנן מחלות ותסמונות שונות אשר תורמות להשמנה, כגון תסמונת קושינג, תסמונת השחלות הפוליציסטיות או דום נשימה בשינה. כך גם שיבושים בפעילות הורמונלית אשר גורמים להפרשה מוגברת של הורמון הרעב לעומת הפחתה בהפרשת הורמון השובע. גם טיפולים תרופתיים שונים יכולים לעודד רעב וצריכה מוגברת של מזון ובכך תורמים להשמנה, אם כי חשוב לדעת שאין להפסיק אותם ללא התייעצות עם רופא.
 • מצבים נפשיים – כיום ידוע כי גם מצבי סטרס מעלים את הפרשת ההורמון קורטיזול, אשר מאט את חילוף החומרים בגוף, מפריע לפעילות של אינסולין וגם – מעלה את התשוקה לאכול פחמימות ומזון מהיר.

מהי תוכנית הרזיה?

כדי להוביל תהליך יעיל ונכון של ירידה במשקל, כדאי להיצמד לתוכנית הרזיה מסודרת. ע"פ הנתונים מעל 80% מהאנשים אשר עושים דיאטה – מעלים את המשקל בחזרה, בין היתר בשל העדר תוכנית הרזיה מוקפדת, אשר תסייע להם לשמור על המשקל החדש לאורך זמן.

תוכנית הרזיה פירושה מתווה כולל המתייחס למכלול פרמטרים, על מנת להסדיר את הירידה במשקל לטווח ארוך.

תוכנית הרזיהמה כוללת תוכנית הרזיה?

תוכנית הרזיה צריכה לכלול מספר שלבים על מנת להגיע לתוצאות מקסימליות בפרק זמן קצר:

 • אבחון – כל תוכנית הרזיה רצינית צריכה להתחיל בהליך אבחון רפואי מסודר, שכולל תשאול מעמיק ובדיקות באמצעים מתקדמים. חשיבותו של הליך האבחון הינה באיתור מחלות רקע, אשר נפוצות מאד בקרב הסובלים מהשמנת יתר, והתאמת תוכנית טיפול נכונה ובעיקר בטוחה. מצבם הרפואי של המטופלים הוא פרמטר עיקרי בקביעת תוכנית הרזיה מותאמת אישית, על מנת לוודא שלא ייגרם נזק למטופל.
 • תרופות לירידה במשקל – לאחר הליך האבחון ניתן להתאים תוכנית טיפול הכוללת טיפול תרופתי להרזיה. בשנים האחרונות נכנסו לשוק תרופות להרזיה אשר פועלות במנגנוני השראת שובע ודיכוי תיאבון, ומצליחות לחולל מהפכה של ממש בתחום טיפול בהשמנה. כיום נמצאות בשוק מספר תרופות אשר ניתן לרשום אותן לסובלים מהשמנת יתר, באישור מיוחד של משרד הבריאות, והן מצליחות להוביל להפחתה של עשרות ק"ג. ריבוי התרופות מאפשר לבצע שילובי תרופות ייחודיים על מנת למקסם את התוצאות בזמן קצר, ולהפחית תופעות לוואי.
 • פיקוח רפואי – תוכנית הרזיה חייבת לכלול ליווי רפואי. אנשים אשר נוטלים תרופות להרזיה ללא פיקוח רפואי, מסכנים את בריאותם וסביר שגם לא יצליחו. למעשה סקר של משרד הבריאות בדק ומצא שמחצית מהאנשים אשר נטלו תרופת הרזיה, הפסיקו את הטיפול לאחר 3 חודשים, מרביתם בשל העדר ליווי מתאים. רופא המלווה את הטיפול יכול לנטר בזמן אמת תופעות לוואי, לבצע התאמה דינאמית של הטיפול התרופות, סוגי התרופות והמינונים שלהן ולפקח על ההתקדמות בתהליך ההרזיה.
 • ליווי תזונתי – וכאן המקום להדגיש כי תוכנית הרזיה ללא שינוי תזונתי סופה להיכשל. תרופות להרזיה אינן קסם – הן אמצעי יעיל ביותר המסייע להפחית בכמות האוכל, אבל כדי שניתן יהיה לשמור על התוצאות לאורך זמן ולוודא כי הגוף מקבל את המזון הדרוש לו, יש להיעזר בדיאטנית אשר יכולה גם להעניק כלים לשינוי הרגלי חיים על מנת לבצע מהפך ממשי בחיים לאורך זמן.

מי יכול לתת לכם תוכנית הרזיה?

המקום הנכון ביותר לקבלת תוכנית הרזיה יעילה ונכונה הוא מרפאה לטיפול בהשמנת יתר. המרכז הרפואי לטיפול בהשמנה ד"ר רז מנוסה מאד בקביעת תוכניות הרזיה למבוגרים וגם לילדים, אשר סובלים מעודף משקל ורוצים לשנות את חייהם.

המטופלים נמצאים בפיקוח רפואי בזמינות 24/7, מלווים באופן אישי ע"י דיאטניות המרכז ומקבלים תוכנית הרזיה שכוללת תרופות להורדה במשקל בהתאמה אישית. וכאן המקום להדגיש כי התאמת התרופה הנכונה למטופל הנכון הינה חלק עיקרי בהצלחת הטיפול לטווח ארוך, כאשר במרבית המקרים מבצעים במרכז שילובי תרופות על מנת להגיע לתוצאות מהירות בדרך מבוקרת ובטוחה.

בניגוד לדעה הרווחת לפיה תרופת להיט אחידה יכולה להוביל לאותן תוצאות אצל כולם – הרי שניסיון המרכז מלמד ששילובי תרופות הם המפתח לטיפול יעיל ונכון במסגרת תוכנית הרזיה מקיפה ומסודרת.

איך להישאר נאמנים לתוכנית הרזיה?

זוהי למעשה שאלת מיליון הדולר. התמדה היא מילת מפתח באורח חיים בריא בכלל ושמירה על משקל תקין בפרט. טיפול בהשמנה הוא כמו ריצה למרחקים ארוכים ובלי ההבנה הזו הרי שתהליך ההרזיה עלול להסתיים בכישלון ובעלייה מחודשת במשקל.

עם זאת, אם תקבלו את הכלים הנכונים על מנת לבצע שינויים בהרגלי החיים, ניתן לשמור על המשקל החדש לאורך זמן, במאמץ מופחת. הנה כמה טיפים שיכולים לסייע לכם להתמיד בתוכנית הרזיה:

 • הזכירו לעצמכם למה יצאתם לדרך – הכאבים והקשיים שלנו הם גם מנוע למוטיבציה. בין אם התחלתם את תוכנית ההרזיה כי לא אהבתם מה שראיתם במראה, או שרופא המשפחה התריע מפני התפתחות מחלות רקע, או אולי כבר קשה לכם לשרוך שרוכים או לעלות במדרגות – אתם יכולים להיזכר במצבים הללו ולהבין שאתם בדרך הנכונה להתרחק מהם.
 • זיכרו שהתהליך הוא לא ליניארי – תמיד עלולות להיות נפילות, נסיגות או צניחות והחוכמה היא להתגבר על כך ולהמשיך באותה הדרך. לדוגמא, גם אם אכלתם קצת יותר מדי בטיול בחו"ל – אפשר להמשיך את התהליך עם החזרה לשגרה.
 • דמיינו את השינוי בחיים – אתם הרי שואפים למטרה מסוימת וברגעי הקושי אפשר פשוט לדמיין אותה ואת יתרונותיה. את בדיקות הדם שיראו שאתם כבר לא במצב של טרום סוכרת, או את הבגד החדש שתוכלו לקנות כאשר תגיעו למשקל היעד או את תגובות הסביבה שתתפעל מהתהליך שעברתם. כל אלה יוכלו לסייע לכם להתמיד בתהליך ולהישאר נאמנים לתוכנית ההרזיה.

תוכנית הרזיה שונה מכל מה שהכרתם

גם אם אתה שבע אכזבות מדיאטות שכשלו ואולי את לא מצליחה לרדת במשקל וכבר  שקלתם ניתוח בריאטרי – מומלץ לפנות לקבלת תוכנית טיפול הכוללת זריקות הרזיה או כדורי הרזיה בהתאמה אישית ובפיקוח רפואי של ד"ר רז. תתפלאו לגלות כמה הטיפול כיום יעיל, מהיר ובטוח לאורך זמן.

 

שאלות ותשובות - תוכנית הרזיה

טיפול תרופתי בהשמנה כולל תרופות להרזיה המגבירות את השובע ומדכאות את התיאבון, וניתנות במסגרת תוכנית הרזיה מסודרת בפיקוח רפואי.
בהחלט כן. ילדים עם השמנת יתר סובלים מאד מבחינה רגשית וחברתית ונמצאים בסיכון לפתח מחלות סוכרת, לב וכלי דם. החל מגיל 14 ניתן להצטרף לתוכנית הרזיה במרפאה לטיפול בהשמנה, אשר יכולה לחולל שינוי דרמטי בחייהם.
השארת תגובה